Ako sa naučiť cudzí jazyk za 6 mesiacov

Začiatok Nového roka znamená pre veľa ľudí začiatok niečoho nového. Často sa s ním spájajú predsavzatia, túžba v našom živote niečo zmeniť alebo zlepšiť.

V posledných rokoch v mojom okolí sledujem zvyšujúci sa záujem o študovanie cudzích jazykov. Či už je to z dôvodu cestovania alebo z dôvodu zvýšenia svojej konkurencieschopnosti na trhu práce. A práve predsavzatie, že sa človek začne viac vzdelávať, či učiť sa nový jazyk jednoznačne prevládalo u mojich známych aj tento rok. Veľa z nich má však často pochybnosti, či to zvládnu, či cudzie jazyky pre nich jednoducho nie sú. Pred niekoľkými mesiacmi som natrafil na túto zaujímavú prednášku od Chrisa Lonsdala z Univerzity v Hong Kongu. Výskumu venoval celý svoj život a na základe svojich poznatkov vytvoril 5 princípov, ktoré by mal človek používať pri učení cudzích jazykov, resp. vzdelávaní všeobecne. Aplikoval ich sám na seba a v priebehu 6 mesiacov sa naučil mandarínsky. To všetko už v roku 1981. Chcete vedieť ako? Pozrite si nasledujúce video.

Zdroj obr.: flickr.com

Ján

Marketér, príležitostný programátor a milovník jednoduchého a funkčného dizajnu. Vo voľnom čase si rád obujem bežeckú obuv a prekonávam seba samého, no nepohrdnem ani dobrým seriálom alebo filmom.
2 odpovedí na Ako sa naučiť cudzí jazyk za 6 mesiacov
  1. Beth

    Super! Je to aj pre starších?

  2. Marek

    pre všetkých 🙂

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená. Prosím, vložte vaše meno, email a komentár.