Hosťovské články

Načo platiť drahú kanceláriu, ak ju nepotrebujete?

Nie každý druh podnikania si vyžaduje prenájom kancelárskych priestorov. Mať doma sídlo spoločnosti ale tiež nemusí byť najlepšie riešenie.

Ak zakladáte firmu alebo už nejaký ten rok podnikáte a viete, že platenie kancelárskych priestorov je v podstate investícia navyše, riešením je virtuálne sídlo, čiže virtuálna kancelária. Na rozdiel od platenej kancelárie je to lacnejšia možnosť a na rozdiel od sídla vo vlastnej domácnosti aj pohodlnejšie riešenie.

Čítať článok

Chcete podnikať ihneď? Kúpte si spoločnosť

zalozenie-spolocnostiPodnikateľov je veľa ale najmä v súčastnosti je najlepšie vidieť, ktorí sa len viezli, a ktorí sú skutočne úspešní.

Ak aj Vy chcete patriť k tej druhej skupine, neodkladajte svoje podnikanie na neskôr. Trh síce nie je v najlepšom stave, ten sa však nemôže neustále zhoršovať a možno už o pár mesiacov začne konečne napredovať. Aby ste nepremárnili svoju šancu, začnite už dnes a budete tak disponovať klientskou základňou, ktorá Vám zabezpečí výhodnejšie pozície pre štart s napredujúcim trhom.

Čítať článok

Podnikajte jednoducho a bez problémov

podnikajte-bez-problemovPodnikanie je dnes veľmi obľúbená činnosť. Aj napriek stále nie veľmi stabilnej situácií, na trhu sa neustále objavujú nové subjekty.

Z časti to môže spôsobovať aj nezamestnanosť, kedy najmä skúsený remeselníci sa snažia uživiť rodinu a tak si prácu zabezpečia sami vďaka živnosti. Táto forma podnikania sa však vďaka posledným opatreniam vlády stal ťažšou, a tak sa už zabehnutí živnostníci rozhodujú pre zmenu živnosti na spoločnosť s ručením obmedzeným. Je to najčastejšia forma podnikania a poskytuje niekoľko výhod. Tou najdôležitejšou je najmä pre živnostníkov, ručenie majetkom firmy a nie celým majetkom spoločníkov.

Čítať článok

Plníte si sen o vlastnom dome? Myslite na detaily

dom-snovKonečne bývať vo vlastnom dome je asi snom každého človeka a to nielen tých zárobkovo-činných. Už v puberte sa časté nezhody s rodičmi, končia snívaním o vlastnom domove, kde si budú môcť teenageri robiť čo chcú.

Tento sen sa však nepodarí uskutočniť každému. Najčastejšou prekážkou sú samozrejme financie. Nie každý môže našetriť potrebnú sumu z výplat alebo sa chce zadĺžiť na celý život. Cesta k vlastnému bývaniu teda často zostáva neprekonateľná.

Čítať článok

Aby sa vám úspech nevyhýbal

uspech-nevyhybalZa posledný rok sa rozbehol trh najmä smerom predaja cez internet. Podnikať sa dá skutočne v ktorejkoľvek oblasti a internet tejto činnosti dodáva nový rozmer. Ponúka spôsob ako osloviť veľký počet ľudí, pričom Vy sa ani nepohnete z miesta svojho pohodlného kresla pri počítači.

Vďaka týmto novým možnostiam, sa do podnikania púšťa čoraz viac ľudí. Ak ste sa aj Vy pred nejakým časom vrhli do samostatnej zárobkovej činnosti, určite dobre poznáte všetky výhody ale aj úskalia takejto činnosti.

Čítať článok

Kam na dovolenku? Skúste Taliansko

talianskoPočasie sa už začína umúdrovať a teploty pomaly stúpajú. Všetkých nás tešia príjemne hrejúce slnečné lúče po dlhej zime a pomaly sa začíname tešiť aj na letnú dovolenku. Jej výber je len na Vás. Dovolenkových destinácií je neskutočné množstvo, preto výber nie je jednoduchý. Každý by najradšej navštívil hneď niekoľko krajín ale väčšina z nás si môže dovoliť len jednu dovolenku ročne. Preto je treba vyberať múdro aby ste neboli sklamaný a aby si dokonalú dovolenku užili všetci členovia rodiny.

Čítať článok

Spomaľte!

spomalteAj v tejto uponáhľanej dobe by sme sa občas mali zastaviť a poobzerať okolo seba. Stres z neustáleho naháňania sa a boja s nedostatkom času, pôsobí nepriaznivo na každého z nás, čo sa o pár rokov môže podpísať na Vašom zdravotnom stave. Svoje zdravie si treba chrániť, a preto ak je to možné niektorým chorobám, najmä tým zo stresu, by sme mali predchádzať. Veď zdravie sa kúpiť nedá.

Ak si nájdete trochu času, možno si uvedomíte ako veľmi sa svet okolo nás zmenil. Nemám na mysli len mobily a internet. Zmeny sa udiali aj v úplne obyčajných každodenných veciach.

Čítať článok

1 2  Scrolujte nadol