Je nás 7 miliárd! Ako dlho nám to trvalo?

Asi ste sa už z médii dopočuli, že je nás na našej planéte 7 miliárd. 7 miliardtý občan sa vraj narodil niekde na ďalekom východe Ruska a jeho rodičia získali za jeho narodenie byt. Celkom výnosný obchod. Možno sa im podarí trafiť sa aj do ôsmej miliardy, pretože taký počet môžme pri našom raste dosiahnuť už čoskoro.

Ale poďme k videu. Neviem či práve pri tejto príležitosti, ale na internete sa včera objavilo veľmi zaujímavé video, ktoré netradičným spôsobom popisuje, ako rýchlo sme sa ako populácia dostali k číslu 7 miliárd. Priznám sa, videl som toho už veľa. Rôzne prezentácie, grafy, ale so znázorňovaním rastu populácie na pohároch s farebnou tekutinou som sa ešte nestretol. Dúfam, že vás video zaujme rovnako ako mňa.

Za podobne skvelé videá považujem aj tie z dielne National Geographic a Hansa Roslinga. Ak ste ich ešte nevideli, odporúčam pozrieť!

Marek

Naše myšlienky rozhodujú o našom postoji, náš postoj rozhoduje o našich činoch a naše činy rozhodujú o našom živote!

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená. Prosím, vložte vaše meno, email a komentár.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>