Motivácia

7 zmien, ktorými sa v tridsiatke nasmerujete k úspešnému životu

Väčšina ľudí prežije dvadsiate roky svojho života získavaním nezdravých návykov – sobotné vyspávanie do druhej popoludnia a míňanie všetkých dostupných prostriedkov na najnovšie módne výstrelky.Tridsiate roky (obdobie medzi 30-40) sú ideálny čas na vybudovanie návykov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše životné ciele.

Tu je 7 životných zmien, ktorými sa môžete v tridsiatke nasmerovať k dlhodobému životnému úspechu.

1. Prestaňte fajčiť

Ak ste začali fajčiť, okamžite s tým prestaňte. Aj keď už nemôžete napraviť škody, ktoré ste si na zdraví fajčením napáchali, štúdiá preukázali, že tí, ktorí skončia s fajčením pred štyridsiatkou majú o 90 % menšie riziko úmrtia ako tí, ktorí v tom pokračujú.

Čítať článok

8 činností, vďaka ktorým Warren Buffett zarobil 43 000 Eur už keď mal 16 rokov

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších miliardárov na svete. Pre mňa osobne to je človek, ktorý ma každý deň dokáže inšpirovať a motivovať v tom čo robím. Mimo jeho obrovský majetok, ktorý sa už niekoľko rokov vďaka správnym investíciám neustále zväčšuje, sú pôsobivé aj jeho podnikateľské začiatky. Už vo veku 16 rokov, kedy si väčšina jeho rovesníkov musela vystačiť s vreckovým od rodičov sa Warrenov majetok nakumuloval na hodnotu viac ako 43 tisíc Eur. Ako sa mu to podarilo? Tu je zoznam niektorých „podnikateľských aktivít“, ktorými si mladý Buffett už od malička zarábal.

Čítať článok

10 inšpiratívnych výrokov Marka Zuckerberga

Zakladateľa momentálne najväčšej sociálnej siete na internete, Facebooku, pozná zrejme každý. Je skutočný priekopník v oblasti technológií. Magazín Time ho zaradil medzi stovku najvplyvnejších ľudí na svete a jeho majetok bol ocenený na 34 miliárd dolárov (oznámil, že časť tejto sumy bude použitá na boj proti ebole). O tom, ako Zuckerberg založil Facebook z jeho izby na Harvarde bol natočený aj hollywoodský film a predpokladám, že tento príbeh pozná každý. To sa stalo vo februári roku 2004. Podľa magazínu Time je momentálna hodnota Facebooku 200 miliárd dolárov a denne ho navštívi cez 800 miliónov ľudí.

Čítať článok

20-roční: Týchto 6 vecí treba urobiť čo najskôr. Potom už bude neskoro.

Ako 20-roční, máte teraz jedinečnú šancu vykročiť správnou nohou tam, kam sa to mnohým starším nepodarilo. Budete prekvapení, koľko sa toho zmení za jedno desaťročie. Niektoré z nasledujúcich 6tich bodov súvisia so svetom peňazí a financií, niektoré vám pomôžu k lepšej kariére a nájdeniu šťastia.

1. Učte sa a čítajte –  Čítanie je najlepšia vec, ktorú pre seba môžete urobiť. Čítanie o investovaní a peniazoch je síce niekedy nezáživné, avšak pre úspešných ľudí samozrejmé. Môžete si však vyberať aj knihy z mnohých oblastí vášho záujmu. Naučí vás to veľmi veľa o živote a pomôže pochopiť samého seba. Len hlboká znalosť určitých oblastí bude ocenená. Zvlášť v dobe automatizácie. Inšpiráciou môžu byť aj tipy od Billa Gatesa.

Čítať článok

Zistite 10 fráz, ktoré úspešní ľudia nikdy nepovedia

Ak sa chcete stať úspešnými, či už vo vašej kariére alebo v podnikaní, musíte začať myslieť a hovoriť ako úspešní ľudia. Nasledujúce riadky Vás oboznámia s 10timi frázami, ktoré od úspešného človeka nikdy nebudete počuť.

1. „To nedokážem“ – Jedna z vecí, ktoré robia ľudí a spoločnosti úspešnými, je schopnosť riešiť problémy a požiadavky svojich zákazníkov ako svoju hlavnú prioritu. Ak potreba riešiť rovnaký problém vzniká opakovane, úspešní ľudia sa naučia vybaviť ich čo najrýchlejšie.

Čítať článok

Každý z nás môže žiť šťastný život. Aj vy!

Všetci môžeme žiť naplno, byť šťastní a úspešní. Ste na pochybách? Po prečítaní nasledujúcich riadkov možno zmeníte názor.

Urobte prvý krok

Každý z nás si môže vytvoriť ideálny život a s ním aj ideálny životný štýl. Premeniť svoje sny v skutočnosť. Chce to len jediné. Urobiť prvý krok – chcieť.

Pokiaľ budete len sedieť a lamentovať nad tým, aký perfektný život má henten, prečo mne sa nedarí ako tamtomu, nepohnete sa z miesta. Pamätajte, každý si je strojcom svojho šťastia sám. Preto neriešte životy ostatných a sústreďte sa na ten svoj. Začnite a povedzte si: Chcem zmeniť svoj život. Premeniť svoje sny v skutočnosť. Tu a teraz.

Čítať článok

6 životných právd, o ktorých vieme, ale na ne zabúdame

Škola nie je jediným miestom, kde sa môžeme naučiť niečo nové, získať ďalšie vedomosti a poznatky. Sám život nám totiž dáva dennodenne také lekcie, o ktorých sa nepíše v žiadnej školskej literatúre. Ponúka nám možnosti, ktoré nám pomáhajú stať sa lepšími ľuďmi. Je však smutné, že častokrát ich vplyvom tejto doby ani nevnímame.

  1. Byť pracovitý, nie však zaneprázdnený

Nikdy nedovoľte, aby vám práca ovládla celý váš život. Nezabúdajte na rodinu. Sú okamihy, ktoré ak nestihnete, nikto vám ich nenavráti. Ako napr. prvý krok vášho dieťaťa, prvé slovíčko mama alebo otec, prvý školský deň. Zážitky vašich detí, či prvé dojmy vášho partnera z novej práce, ktoré vám však nevyrozprávajú kvôli vašej pracovnej zaneprázdnenosti. Na druhej strane to však neznamená, že by ste mali v práci poľaviť. Je to predovšetkým o rozvrhnutí si času. Pamätajte, vzťahy sú dôležitejšie ako peniaze a tie rodinné obzvlášť.

Čítať článok

1 2 3 7  Scrolujte nadol