Peniaze

10 spôsobov, ako ušetriť nemalé peniaze

Ako ušetriť peniaze býva často nie veľmi obľúbená otázka v každej domácnosti. Zrejme každý niektorú z foriem sledovania svojich výdavkov vyskúšal, či už je to klasickým zapisovaním do Excelu, alebo modernejším spôsobom s použitím komplexnej aplikácie, ako je napríklad MINT.COM.

Tak či onak sa v každom rozpočte nájdu medzery, ktoré je možné jednoduchým spôsobom odstrániť a mesačne tak ušetriť aj niekoľko desiatok Eur. Tu je zoznam niekoľkých vecí, ktoré ja osobne považujem za vyhodené peniaze s nemalým vplyvom na váš rozpočet.

Čítať článok

7 dôvodov, prečo ešte nie ste milionár

Milióny nerastú na stromoch. Milióny nenájdete ležať na ulici. Ak však nie ste ešte milionár nikdy nestrácajte nádej, že by ste ním niekedy mohli byť. Zamyslite sa nad týmito dôvodmi a skúste spraviť vo svojom živote také opatrenia, ktoré pomôžu zarobiť prvý milión aj vám.

Keď som bol mladý, myslel som si, že peniaze sú najdôležitejšia vec v živote. Teraz keď som starý, viem to. – Oscar Wilde

1. Nie ste sám sebe šéfom

Nikde nie je napísané a nikto vám nedokáže garantovať, že ak budete svojím vlastným šéfom zarobíte svoj milión. Je ale menej pravdepodobné, že toho dosiahnete ak budete pod niekým pracovať. Na svete je totiž veľmi málo zamestnaní, v ktorých môžete milión zarobiť.

Čítať článok

20-roční: Týchto 6 vecí treba urobiť čo najskôr. Potom už bude neskoro.

Ako 20-roční, máte teraz jedinečnú šancu vykročiť správnou nohou tam, kam sa to mnohým starším nepodarilo. Budete prekvapení, koľko sa toho zmení za jedno desaťročie. Niektoré z nasledujúcich 6tich bodov súvisia so svetom peňazí a financií, niektoré vám pomôžu k lepšej kariére a nájdeniu šťastia.

1. Učte sa a čítajte –  Čítanie je najlepšia vec, ktorú pre seba môžete urobiť. Čítanie o investovaní a peniazoch je síce niekedy nezáživné, avšak pre úspešných ľudí samozrejmé. Môžete si však vyberať aj knihy z mnohých oblastí vášho záujmu. Naučí vás to veľmi veľa o živote a pomôže pochopiť samého seba. Len hlboká znalosť určitých oblastí bude ocenená. Zvlášť v dobe automatizácie. Inšpiráciou môžu byť aj tipy od Billa Gatesa.

Čítať článok

Ako ušetriť peniaze? Nechajte sa inšpirovať miliardármi.

Na svete je niekoľko stoviek ľudí, ktorých majetok je odhadovaný na niekoľko miliárd eur. Ľudia do tejto kategórie vďaka svojmu rozrastajúcemu biznisu pribúdajú, ale naopak vďaka nepremysleným investíciám aj ubúdajú. Čo však zaujíma najviac nás je jednoduchá otázka. Ako sa k takémuto bohatstvu dostali? Môj starý otec vždy vravieval: „Nie je podstatné niečo získať, ale udržať si to.“ Niektorí ľudia z nasledujúceho zoznamu žijú skromne v úzadí a blesky fotoaparátov nepotrebujú. Vďaka takémuto životnému štýlu však dokázali uspieť. Tu je zopár rád od ľudí, ktorí sa radia medzi najbohatších ľudí na svete ako ušetriť peniaze.

Čítať článok

Aj vy robíte tých istých 5 chýb, keď chcete dostať zaplatené za to, čo radi robíte?

Čo potrebujete na to, aby ste dostali zaplatené za to, čo radi robíte?

Väčšina ľudí to nevie.

Viem to, pretože som bol jedným z nich.

Ak ste frustrovaní, stratení a zmetení z toho, ako dostať zaplatené za to, čo radi robíte, v tom prípade čítajte ďalej.

Nestačí len spustiť blog alebo nejakú stránku a čakať na nejaké rozprávkové bohatstvo. Je to vôbec možné?

Musíte byť špecifickí, strategickí a byť ochotní pokračovať aj keď sa vždy veci nevyvíjajú podľa vašich predstáv.

Čítať článok

6 jednoduchých trikov ako znížiť svoje výdavky

Často sa zamýšľate nad tým ako menej míňať?

Stále čelíme príležitostiam niečo kúpiť – keď sa prechádzame po ulici, šoférujeme popri reklamných bilboardoch, v práci pri automatoch na kávu alebo v jedálni a jej okolí. Pri nakupovaní cez internet, čo môžeme robiť v ktorúkoľvek hodinu či už na pravé poludnie alebo o polnoci, stačí pár klikov myšou.

Ak míňate viac ako chcete, tu je niekoľko jednoduchých spôsobov ako znížiť vaše výdavky – bez zložitých rozpočtovaní a bez spoliehania sa na slabú silu vôle človeka.

Čítať článok

20 rád ako sa zbaviť dlhov

Byť dlžníkom nie je nič príjemné. Bohužiaľ, či chceme alebo nie, občas nás jednoducho okolnosti donútia zadlžiť sa. To ako sa vysporiadame s našimi dlhmi je však len a len na nás. Dnes vám preto prinášam širokú kolekciu poznatkov, ktoré by vám mali pomôcť zbaviť sa vašich dlhov. Ak si tento zoznam prejdete, zistíte, že je zoradený od rád, ktoré zaručene fungujú, po rady, ktoré by mohli fungovať. Pokúste sa tak vybrať si to, čo vám bude najlepšie vyhovovať. Verte mi, že nasledovné rady budete už čoskoro uplatňovať podvedome aj v praxi a pomaly, ale isto sa tak zbavíte svojich dlhov. Ten pocit jednoducho stojí zato. Preto sa zhlboka nadýchnite a poďme na to.

Čítať článok

1 2 3  Scrolujte nadol