Písanie a blogovanie

Neviete perfektne po Anglicky? Nevadí.

Asi často využívate rôzne služby ako prekladač viet avšak, ak neviete rozprávať alebo písať po Anglicky, pravdepodobne nikdy nebudete schopní vybudovať ziskovú a vysoko úspešnú stránku. Samozrejme, existujú výnimky, ale o tom v inom článku.

To však neznamená, že vaša Angličtina musí byť perfektná.

Nehovorím tu totiž o používaní dokonalých viet alebo o ohromovaní ľudí širokou slovnou zásobou.

Budovať web je o doručovaní užitočného obsahu ľuďom, ktorí ho chcú.

Čítať článok

5 tipov, ktoré dodajú vášmu životopisu šťavu

Či si momentálne hľadáte prácu alebo nie, je dobré byť si istý, že váš životopis je kvalitný. Nikdy totiž nemôžete vedieť, kedy príde vaša vysnívaná príležitosť. Obzvlášť ak ste si nie veľmi istý vašou aktuálnou pozíciou v práci, je veľmi dobré mať po ruke kvalitný životopis, ktorý ste schopný odoslať v krátkom čase. Ak ho nemáte po ruke, je dobré vedieť ako ho napísať.

V silnej konkurencií musí váš životopis vytŕčať z davu. Ak máte pocit, že tomu vášmu niečo chýba, tu je pár tipov ako napísať životopis.

Čítať článok

Strojopis – Naučte sa ho zadarmo!

Tento článok je venovaný všetkým, ktorý sa považujú za samoukov a chceli by sa naučiť strojopis zadarmo, a čo najrýchlejšie, rovnako ako sa to podarilo mne.

Strojopis pre samoukov, strojopis pre začiatočníkov – knižky s podobnými názvami sú vám v dnešnej dobe internetu zbytočné a osobne to považujem za  vyhodené peniaze. Písanie všetkými desiatimi prstami (strojopis) sa môže zdať niekomu náročné, no ten kto si už touto strastiplnou cestou prešiel v škole alebo doma ako samouk, by možno oponoval. Nie je to vôbec nič ťažké. A to hovorím z vlastnej skúsenosti. Nie su tomu ani štyri mesiace, čo som sa začal učiť prstoklad. Čas ubehol ako voda a po skoro každodennom ťukaní do klávesnice si môžem povedať, že to ovládam. Samozrejme rýchlosť profesionála mi ešte chýba, ale píšem oveľa rýchlejšie ako predtým a stále sa to zlepšuje. Keďže ma nebavilo strácať čas návštevou rôznych kurzov tak som sa rozhodol, že sa to naučím sám a zadarmo. Spočiatku som si neveril, ale jediné čo to chcelo je TRPEZLIVOSŤ. Ako asi väčšina z vás nerád sa púšťam do vecí, kde si výsledok  vyžaduje dlhú cestu. Najradšej by som sa všetko naučil zo dňa na deň. Bohužiaľ tak to, ale zo strojopisom nie je. Chce to aspoň hodinu denne a za mesiac môžete pokojne začať písať.

Čítať článok

6 spôsobov využitia WordPressu

WordPress je podľa môjho názoru najlepší redakčný systém na svete. Témy pre wordpress sa zháňajú ľahko a je ich veľmi veľa. WordPress je využívaný najmä pri tvorbe blogov, ale jeho veľká výhoda je,  že s ním môžete robiť aj veľa iných vecí. Bezproblémov si v ňom môžete vytvoriť obrázkové galérie, portfólia a dokonca aj vlastný e-shop. Pripravil som si pre vás článok, v ktorom vám ukážem 6 zaujímavých spôsobov využitia wordpressu. Navyše všetky sú voľne šíritelné. Dúfam, že vám pomôžu pri tvorbe vašeho internetového biznisu a podelíte sa so mnou o vaše poznatky.

Čítať článok

 Scrolujte nadol