Práca/Kariéra

Reč tela – 5 tajomstiev, ktoré pozná každý úspešný človek

Ak chcete byť úspešný, musíte prikladať väčší dôraz na reč vášho tela. Pri komunikácii je to rovnako dôležité, dokonca dôležitejšie ako hlasový prejav, pretože reč tela podvedome vyjadruje ako sa naozaj cítite, čo slová niekedy nemusia. Od počiatku, kedy si ľudia začali tento fakt uvedomovať, pracujú na zdokonaľovaní reči tela a rovnako aj na schopnosti prečítať ju na druhých. Riadením sa podľa týchto bodov v každodennom živote zaznamenáte nárast vášho úspechu, bez toho, aby ste pri komunikácii museli povedať čo i len jedno slovo.

Čítať článok

5 vecí, ktoré vás spravia navonok pekným, ale neúspešným

Ako prechádzame každodenným životom, je prirodzené, že chceme, aby sme sa ostatným páčili. Niektorí ľudia to však priveľmi preháňajú a stanú sa z nich prehnane milí, chcú sa každému a za každú cenu zapáčiť. Byť milý a dobrosrdečný nie je nič zlé a nedovoľte, aby vám ostatní tvrdili opak.

Avšak musí existovať aj nejaká rovnováha, aby človek nebol príliš milý na úkor samého seba. Namiesto plnenia si cieľov a posúvania vpred sa svojou dobrotou dopracujete akurát tak k tomu, že ostatní s vami budú zametať ako s rohožou. Existuje pár znakov, ktoré vám napovedia, že ste príliš milí. Tieto znaky musíte na sebe odhaliť a začať pracovať na ich odstránení.

Čítať článok

10 zvykov ľudí, ktorí sú v práci veľmi úspešní

Významné kariérne úspechy alebo povýšenie v práci vám nepadne do lona len tak z neba. Väčšinu úspechov si treba odpracovať. Zaslúžiť si úspech znamená odhodlanie, pozitívny prístup a tvrdú prácu. Úspešní ľudia si preto budujú návyky, ktoré im z ich cenného času pomáhajú vyťažiť najlepší možný výkon.

Tu sú niektoré zvyky ľudí, ktorí sú v práci veľmi úspešní.

1. Na všetko majú termíny

Pod termínovaním sa rozumie stanovenie si presného času, kedy má byť daná vec dokončená a prísne sa toho času držať. Úspešní ľudia vedia, že neexistuje priestor na odkladanie vecí, ktoré musia byť hotové teraz. Títo ľudia konajú, dávajú si reálne termíny a dodržiavajú ich.

Čítať článok

9 spôsobov, ako bohatí ľudia premýšľajú inak

Podľa Thomasa Corleyho byť bohatý nie je tak o šťastí ako o zvykoch. Corley, ktorý strávil 5 rokov monitorovaním a analyzovaním denných aktivít a zvykov bohatých, chudobných ľudí ( presne 233 boháčov a 128 chudobných ľudí ), zo svojho pozorovania vyňal takzvané „návyky bohatých“. Podľa neho sú bohatí ľudia z veľkej časti optimisti. Sú vďační a šťastie berú ako zvyk.

Corley, ktorého zistenia môžete nájsť v knihe „ Návyky bohatých: Úspešné denné návyky bohatých jedincov“ a tiež na jeho webovej stránke, definuje „bohatých ľudí“ ako tých, ktorých ročný príjem presahuje 160 000 dolárov a ich majetok má hodnotu viac ako 3,2 milióna dolárov a „chudobnými“ sú pre neho tí, ktorí zarábajú ročne menej ako 35 000 dolárov a ich majetok nemá väčšiu hodnotu ako 5000 dolárov.

Čítať článok

8 znamení, že potrebujete zmeniť zamestnanie

Stretli sme sa s tým už asi všetci. To ráno keď zazvoní budík a vy máte chuť na plné ústa zakričať „Nieee!“. Niekedy to súvisí s aktuálnym nedostatkom motivácie, niekedy nám stačí ranná káva a sme ako znovuzrodení. Čo ak je v tom ale niečo viac? Čo ak nám už len pomyslenie na našu prácu prináša zimomriavky a prenasleduje nás na každom kroku? Znamená to, že by sme mali uvažovať o zmene zamestnania?

Mnohí si myslia, že ak je pre nás práca nepriateľom číslo 1, bude veľmi jednoduché vzdať sa jej. To ale nemusí byť pravda. Pocit, že si nenájdeme nič lepšie, alebo nebodaj skončíme na ešte horšej pozícii nám niekedy bráni spraviť dôležité rozhodnutie. Podstatné je ale jedno pravidlo: Žiadna práca nemá cenu vášho zdravia. V skutočnosti, nič nemá cenu vášho zdravia.

Čítať článok

Úspech na pohovore? Záleží aj na vašich otázkach

Pracovným pohovorom si zrejme prešla väčšina z nás. Mnoho uchádzačov o prácu sa však tak moc sústredí na svoje odpovede, že úplne zabudnú na veľmi dôležitú vec. Ste tam tiež na kladenie otázok! Kladenie správnych otázok je na pohovore dôležité z dvoch dôvodov:

  1. Správne položené otázky potvrdia vašu kvalifikáciu na požadovanú pozíciu.
  2. Na pohovore máte rovnaké právo klásť otázky ako zamestnávateľ. Je to príležitosť zistiť, či je v organizácii všetko v poriadku a  naozaj chcete v nej pracovať.

Kladením správnych otázok chceme dosiahnuť najmä 3 následovné ciele:

  1. Uistiť sa, že pracovník, ktorý vedie pohovor nemá voči vám nijaké výhrady,
  2. Prejaviť vás záujem o pracovné miesto,
  3. Zistiť, či dané pracovné miesto a firma je pre vás to pravé.

Existuje nespočetné množstvo otázok, ktoré môžete klásť počas pohovoru, ale ak zostanete sústredení na tieto tri ciele, bude zisťovanie informácii pre vás ľahšie.

Čítať článok

5 zlých zvykov, ktoré robia prácu neznesiteľnou

Narovinu, tráviť niekde každý deň po 8 hodín, dokonca aj ak sa vám to páči, nie je zrovna ideálne. Stavím sa, že ak by väčšina z nás mala tú možnosť, robila by radšej niečo iné, ako je momentálne ich prácou.

Je štatisticky dokázané, že viac ako 70% ľudí je nespokojných so svojou súčasnou prácou. Táto odstrašujúca predstava vzniká z veľkej časti hlavne kvôli zlým návykom, ktoré si v nej pestujeme.

Ako raz Napoleon Hill povedal:

„Myšlienky sú veci. Stávame sa tým, na čo neustále myslíme.“

Čítať článok

1 2 3 5  Scrolujte nadol