Úspech / Šťastie

Reč tela – 5 tajomstiev, ktoré pozná každý úspešný človek

Ak chcete byť úspešný, musíte prikladať väčší dôraz na reč vášho tela. Pri komunikácii je to rovnako dôležité, dokonca dôležitejšie ako hlasový prejav, pretože reč tela podvedome vyjadruje ako sa naozaj cítite, čo slová niekedy nemusia. Od počiatku, kedy si ľudia začali tento fakt uvedomovať, pracujú na zdokonaľovaní reči tela a rovnako aj na schopnosti prečítať ju na druhých. Riadením sa podľa týchto bodov v každodennom živote zaznamenáte nárast vášho úspechu, bez toho, aby ste pri komunikácii museli povedať čo i len jedno slovo.

Čítať článok

5 vecí, ktoré vás spravia navonok pekným, ale neúspešným

Ako prechádzame každodenným životom, je prirodzené, že chceme, aby sme sa ostatným páčili. Niektorí ľudia to však priveľmi preháňajú a stanú sa z nich prehnane milí, chcú sa každému a za každú cenu zapáčiť. Byť milý a dobrosrdečný nie je nič zlé a nedovoľte, aby vám ostatní tvrdili opak.

Avšak musí existovať aj nejaká rovnováha, aby človek nebol príliš milý na úkor samého seba. Namiesto plnenia si cieľov a posúvania vpred sa svojou dobrotou dopracujete akurát tak k tomu, že ostatní s vami budú zametať ako s rohožou. Existuje pár znakov, ktoré vám napovedia, že ste príliš milí. Tieto znaky musíte na sebe odhaliť a začať pracovať na ich odstránení.

Čítať článok

20 vecí, ktoré by ste mali začať robiť teraz, aby bol váš život po 50-tke skvelý

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, ako by ste chceli, aby vyzeral váš život, keď budete mať 50 rokov? Tu je pár tipov, ktoré by ste mali prestať robiť a zabezpečiť si skvelý život po 50-tke.

1. Skúste byť viac optimistickejší

Pre vysnívaný život po 50-tke je potrebné, aby ste ho brali trochu viac s nadhľadom. Skúste byť preto optimistickejší, čo sa týka vašich vyhliadok do budúcna a uvidíte, že všetko pôjde zrazu lepšie.

2. Prestaňte prokrastinovať

Čakaním na vhodnú dobu toho veľmi veľa nestihnete. Prokrastinácia je zlodej času. Vy musíte začať konať.

Čítať článok

10 zvykov ľudí, ktorí sú v práci veľmi úspešní

Významné kariérne úspechy alebo povýšenie v práci vám nepadne do lona len tak z neba. Väčšinu úspechov si treba odpracovať. Zaslúžiť si úspech znamená odhodlanie, pozitívny prístup a tvrdú prácu. Úspešní ľudia si preto budujú návyky, ktoré im z ich cenného času pomáhajú vyťažiť najlepší možný výkon.

Tu sú niektoré zvyky ľudí, ktorí sú v práci veľmi úspešní.

1. Na všetko majú termíny

Pod termínovaním sa rozumie stanovenie si presného času, kedy má byť daná vec dokončená a prísne sa toho času držať. Úspešní ľudia vedia, že neexistuje priestor na odkladanie vecí, ktoré musia byť hotové teraz. Títo ľudia konajú, dávajú si reálne termíny a dodržiavajú ich.

Čítať článok

3 drobné veci, ktoré budú mať veľký vplyv na vaše vzťahy

Raz za čas je dobré si zobrať pod drobnohľad naše vzťahy a pozrieť sa na to, čo by sme mohli zlepšiť. Dokonca, aj keď si myslíte, že sa nedeje nič „zlé“, existuje stále množstvo vecí, ktoré môžete spraviť preto, aby veci fungovali lepšie.

Je veľmi jednoduché spraviť niečo pre svojho partnera / partnerku. Kvetiny alebo romantický víkend na horách sú príjemné veci, ktoré prinášajú pekné spomienky.

V skutočnosti sú to však úplné maličkosti, ktoré majú z dlhodobého hľadiska najväčší dopad na naše vzťahy. Drobné veci, z ktorých sa veľmi ľahko stane zvyk, a ktoré pravidelne pestujú naše vzťahy.

Čítať článok

7 dôvodov, prečo ešte nie ste milionár

Milióny nerastú na stromoch. Milióny nenájdete ležať na ulici. Ak však nie ste ešte milionár nikdy nestrácajte nádej, že by ste ním niekedy mohli byť. Zamyslite sa nad týmito dôvodmi a skúste spraviť vo svojom živote také opatrenia, ktoré pomôžu zarobiť prvý milión aj vám.

Keď som bol mladý, myslel som si, že peniaze sú najdôležitejšia vec v živote. Teraz keď som starý, viem to. – Oscar Wilde

1. Nie ste sám sebe šéfom

Nikde nie je napísané a nikto vám nedokáže garantovať, že ak budete svojím vlastným šéfom zarobíte svoj milión. Je ale menej pravdepodobné, že toho dosiahnete ak budete pod niekým pracovať. Na svete je totiž veľmi málo zamestnaní, v ktorých môžete milión zarobiť.

Čítať článok

5 vecí, ktorých sa musíte zbaviť na ceste za šťastím

Bez toho aby sme si to uvedomovali veľa z našich zvykov, ktoré praktizujeme každý deň nám zbytočne stojí v ceste za šťastím a udržuje našu myseľ v negatívnom stave. Zbaviť sa niektorých zlozvykov a oslobodiť sa od nich nám pomôže posunúť sa vpred za lepším a šťastnejším životom.

Čo je ale najdôležitejšie, tieto rady pomôžu nielen vám, ale aj vášmu okoliu, koniec koncov iba zapálená sviečka môže zapáliť ostatné sviece.

1. Zbavte sa neustáleho sťažovania
Počas dňa sa ocitneme v nespočetnom množstve situácií pri ktorých sa môžeme sťažovať. Či už je to veterné počasie, ranná zápcha, alebo nie úplne ideálny čašník, ktorý nás obsluhuje v reštaurácii. Dôležité je ale uvedomiť si jeden fakt. Ako nám toto sťažovanie pomôže? Uľaví sa nám? Spraví nás to šťastnejšími? Alebo nás to jednoducho iba rozčúli, pokazí nám to náladu a cítime sa potom ešte viac nešťastní a deprimovaní. Naša nálada je čisto iba v našich rukách a na jednotlivé situácie sa dá vždy reagovať rôzne. Je teda na nás či sa necháme vtiahnuť do negatívneho stavu mysle alebo sa nad to všetko povznesieme a budeme pozitívni aj napriek zápche, ktorú neovplyvníme.

Čítať článok

1 2 3  Scrolujte nadol