Uvedomujete si bohatstvo, ktoré máte okolo seba?

Celé dni sa naháňame za peniazmi a niektoré veci považujeme za samozrejmosť. Mám na mysli napríklad prísun pitnej vody, kvôli ktorej musia ženy v Indií celý deň tvrdo pracovať s krompáčom, jedlo, oblečenie a iné veci potrebné pre plnohodnotné fungovanie. Pre nás je všetko samozrejmé, stačí sa len prejsť po supermarkete.

Dnes som si pre vás pripravil v poradí už tretie video na Biznisblogu z cyklu Human Planet ( Sebadôvera – základ úspechu, Dokážete aj vy na tak dlho zadržať dych?). Ukáže vám ako vyzerá hon za potravou v Afrike, konkrétne v Mali v jazere Antogo, kde majú rybári možnosť chytiť si rybu z posvätného jazera iba raz do roka. Áno, dobre počujete. Iba raz do roka môžu títo ľudia zažiť ako chutí ryba. Verím, že po tomto videu si budete vážiť aj to, že nám tečie z vodovodu pitná voda. 

Marek

Naše myšlienky rozhodujú o našom postoji, náš postoj rozhoduje o našich činoch a naše činy rozhodujú o našom živote!

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená. Prosím, vložte vaše meno, email a komentár.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>