Zaujímavosti

Zaujímavé články zo sveta biznisu

7 tipov, ako surfovať na Internete ako hacker

Viete, čo je najväčšie utrpenie pre hackera? Sledovať jeho rodičov / starých rodičov, ako používajú Internet. Robia všetko najťažším možným spôsobom, klikajú na rôzne reklamy, ktoré sú očividne škodlivé a koliesko na myške je pre nich najzbytočnejšia vec na svete.

Nebuďte ako vaši rodičia. Nasledujúcich niekoľko tipov a trikov vám otvorí úplne nové možnosti a pomocou niektorých skratiek sa stane pre vás surfovanie na Internete oveľa príjemnejšie. Na základe nedávnej štatistiky priemerný človek strávi používaním počítača, telefónu či tabletu 5 hodín a 46 minút denne. Väčšinu tohto času práve na Internete, a preto je dobré naučiť sa ako tento čas tráviť čo najefektívnejšie.

Čítať článok

Výhody hrania hier na internete

hranie-hierV dnešnom článku budem hľadať výhody pre niekoho v zdanlivo na prvý pohľad zatratených činnostiach. Internet je útočiskom mnohých ľudí. Niektorí ho využívajú na získavanie informácií, tí zdatnejší si vďaka nemu vedia slušne zarobiť. Stále by som však dal ruku do ohňa za to, že internet využíva väčšina ľudí na odpočinok a zábavu.

So zábavou je úzko späté aj hranie hier, ktoré najmä vďaka internetu nabralo vo svete nevídané rozmery. Priznám sa, že patrím k ľuďom, ktorí keď počujú slovné spojenie „hrať hru“ prebehne im mráz po chrbte nad množstvom premrhaného času, ktorý by sa dal využiť oveľa lepšie a užitočnejšie.

Čítať článok

5 trikov, ktoré na vás skúša mozog

triky-mozguPravdou je, že ľavá strana mozgu na vás pravdepodobne skúša triky a oberá vás tým o kreatívne nápady. Väčšina sa cíti pohodlne, keď môže niečo systematický budovať na jednotlivých za sebou idúcich krokoch. Jednoducho ísť z bodu A do bodu B. Majú radi kontrolu a poriadok.

Logika vládne ich svetu a náhody pre nich vôbec nie sú príjemné. Myslia si, že vystúpiť z davu je kontraproduktívne a strata času.

Ak aj vy ste v tejto skupine, tento stav myslenia vám pravdepodobne slúži dobre vo všetkých oblastiach, okrem kreativity.

Čítať článok

Stolička je váš nepriateľ

Máte poňatia koľko hodín počas dňa sedíte? Osem? Desať? Dvanásť? Je to jedno, je ich veľa. Bohužiaľ, moderný človek trpí nedostatkom pohybu. Veľa z nás cestuje po sediačky do práce, tam sa väčšinu času hrbíme na kancelárskej stoličke a keď prídeme večer domov, sadneme si za jedálenský stôl alebo rovno vhupneme do pohodlného kresla pred televízorom.

Iste, je to pohodlné, na druhej strane však nezdravé. Z prílišného sedenia priberáme na váhe, stúpa riziko vzniku cukrovky, ochabuje nám svalstvo, hrozia problémy s chrbticou, hemeroidy a tiež rôzne srdcové choroby.

Čítať článok

5 vecí, ktoré prezrádza vaše oblečenie

Oblečenie je jeden zo základných faktorov, ktorý nám pomáha dotvárať prvý dojem o danom človeku. Rôzne príležitosti si vyžadujú iné oblečenie. Dnes vám predstavím pár zaujímavostí, ktoré by ste vo svojom šatníku mohli využiť v práci, na stretnutiach alebo hoci aj na rande.

1. Rôzne farby oblečenia vypovedajú o rôznych skutočnostiach. Najzaujímavejšie efekty ukazujú najmä štúdie, ktoré sa zaoberajú červenou farbou. Najdôležitejším faktom je, že červená predstavuje sex. Práve červená robí pre ženy mužov atraktívnejších. Platí to aj opačne. Červená farba pomáha aj stopárom, aby im zastavili.

Čítať článok

Čo najviac zaujíma personalistov počas 6 sekúnd, ktoré strávia nad vaším životopisom?

Určite si už nejeden z vás lámal hlavu nad tým, ako napísať životopis. Každý predpisuje niečo iné a každému vyhovuje iná štruktúra. Osobne som si už neraz lámal hlavu nad tým, ktorý spôsob je najlepší. Po prečítaní tohto článku som však dospel k záveru, že najlepšie bude, sústrediť sa na pár hlavných bodov, ktoré personalistov vo vašom životopise najviac zaujímajú.

Aj napriek tomu, že sa nikdy nemusíme dozvedieť, prečo si nás na pohovore nevybrali, nedávna štúdia odhalila pár tajností ohľadom správania personalistov. Podľa výskumu, ktorý vykonali výskumníci The Ladders, výberoví pracovníci strávia v priemere 6 sekúnd, či je uchádzač vhodný alebo nevhodný na danú pozíciu. Štúdia sa zamerala na vedeckú techniku sledovania zraku, v prípade 30 profesionálnych výberových pracovníkov. Počas desiatich týždňov sledovali pohyb ich zraku, aby tak zistili, ako dlho sa kto zameriava na dané informácie, ktoré obsahuje životopis. V rámci krátkeho času, ktorý strávia nad vaším životopisom, štúdia odhalila skutočnosť, že sa zameriavajú na vaše meno, súčasné postavenie a spoločnosť v ktorej pracujete, prípadne ste pracovali a vzdelanie. Následné dva životopisy znázorňujú pohyb očí. Ako si môžete všimnúť, životopis na pravej strane zaznamenal dôslednejšiu zrakovú kontrolu, ako ten na ľavej, pretože sa jedná o jasný a stručný formát.

Čítať článok

Ostrov pocitov

Kedysi dávno existoval jeden prekrásny malý ostrov. Na tomto ostrove bývali všetky možné ľudské pocity a vlastnosti: Sranda, Dobrá nálada, Smútok, Osamelosť, Šťastie, Múdrosť a veľa iných. Samozrejme, žila tam aj Láska.

Jedného dňa prekvapila všetky pocity nečakaná správa, že ostrov sa potápa. Všetci si teda pripravili svoje lode k opusteniu ostrova. Jediná Láska chcela čakať až do posledného okamžiku, pretože svoj ostrov mala veľmi rada.

Predtým ako sa ostrov úplne potopil, prosila Láska všetkých o pomoc.

Čítať článok

1 2 3 4  Scrolujte nadol