Starostlivosť o vozidlo, to nie je len jeho pravidelné umývanie, návšteva servisu či platenie poistiek, ale aj všetko, čo preň vieme urobiť navyše. Nemáme tým na mysli štýlový tuning ani nič, čím sa dá vylepšiť imidž auta, ale napríklad takú dôležitú vec, akou je zabezpečenie vozidla.

Vodiči zabezpečených áut spávajú pokojnejšie

Investovať do kúpy auta nie je lacná záležitosť, či už ide o ojazdené auto, alebo ešte voňajúce po výrobnej linke. Tak, ako ochraňujeme naše nehnuteľnosti a domácnosti, by sme mali venovať pozornosť našim štvorkolesovým tátošom. Obzvlášť ak ich využívame denne na presun do práce alebo na nákupy. So zabezpečením vozidla získate istotu, že v prípade jeho odcudzenia dokážete prísť zlodejovi na stopu. Bezpečnostný systém nenápadne inštalovaný do vozidla spoľahlivo ochráni ako samotné auto, tak i napr. hodnotný náklad, ktorý v ňom prevážate. Ak zaeviduje, že sa deje čokoľvek mimoriadne, okamžite ste kontaktovaný dispečerom, ktorý si u vás daný stav overí. Vďaka nonstop službám operačného strediska sa za ukradnutým vozidlom môže okamžite vyslať zásahová jednotka, ktorá prostredníctvom systému GPS dokáže zabezpečené vozidlo vyhľadať v rámci celej Európy alebo získa informácie o jeho prípadnej havárii.

Vozidlá zabezpečené proti krádeži vysielajú signál v prípade naštartovania alebo nečakanej zmeny polohy, ale takisto obsahujú núdzové tlačidlá, ktoré pomôžu v prípade, že ste v aute prepadnutý. Rádiolokačné vyhľadávacie systémy umožňujú ukradnuté vozidlá vyhľadať v ťažko dostupných lokalitách bez pokrytia GSM či GPS signálom, zatiaľ čo zabezpečenie vozidla satelitným vyhľadávacím systémom k svojej práci potrebuje práve tieto dva druhy signálu. Optimálne riešenie zabezpečenia však predstavuje ich vzájomná kombinácia, a tak svoje ukradnuté vozidlo vypátrate, aj keby sa prepadlo pod zem.

Myslite na zabezpečenie včas

Možno si teraz poviete, že žijete v pokojnej lokalite, kde nič podobné ako krádeže komponentov alebo samotných vozidiel nehrozia. Budete prekvapení, ale zlodeji sa môžu na to spoliehať tiež. Tichá ulička na konci dediny totiž nepredstavuje žiadnych svedkov, a tak je úplne normálne prísť o autorádio, štátnu poznávaciu značku alebo dokonca automobil aj za denného svetla. Inak na tom nie ste ani v prípade, že žijete v rušnej mestskej časti, kde sa človek v džungli áut doslova stráca. Ako sa hovorí, pod lampou býva najväčšia tma, a tak nie je raritou, že vaše osobné či služobné auto zmizne rovno z parkoviska pred panelákom. Je minimálna pravdepodobnosť, že by si niekto z okna všimol podozrivú osobu a dokázal posúdiť, že vozidlo, do ktorého sa pokúša dostať, nepatrí jej…

Zabezpečenie vozidla proti krádeži funguje na podobnom princípe, ako keď si platíme poistku. Platíme, platíme, no aj tak dúfame, že ju nikdy nebudeme musieť využiť. Pri srdci nás však hreje myšlienka, že sme pre bezpečnosť nášho majetku spravili maximum, a v prípade vzniku výnimočnej udalosti sa rýchlejšie dočkáme nápravy. Zabezpečenie vozidla vám nielen umožní vypátrať vozidlo v prípade odcudzenia, ale dotýka sa tiež oblasti autoalarmov, mechanických zábran či iných prvkov, ktoré si kladú za cieľ to, aby ste vaše vozidlo našli vždy na mieste, kde ste ho naposledy zaparkovali, a aby vás tam čakalo neporušené.