Prečo sa v práci nepracuje

Som si istý, že každý z vás pozná ten pocit, keď na niečom pracujete, ste plne sústredení a zrazu vás niekto vyruší, a vy máte problém sa opäť naladiť do toho správneho pracovného tempa. Tak toto sa v práci stáva dennodenne veľkému počtu ľudí. Dokonca oveľa častejšie ako keby ste pracovali z domu. Potom nečudo, že keď sa vraciate z práce, máte pocit, akoby ste nič nestihli.

Nasledujúce video ma zaujalo nielen pre svoj zaujímavý názov, pri ktorého čítaní som z počiatku krútil hlavou, ale aj pre množstvo zaujímavých, niekedy až diskutabilných tvrdení prednášajúceho. Ten si totiž dovolil prácu prirovnať k spánku.

Zdanlivo dve neporovnateľné veci, a pritom aspoň podľa môjho názoru sa v jeho tvrdení skrýva veľká pravda. Rovnako tak aj ako v tvrdení, že Facebook a iné sociálne siete, nie sú vôbec hlavným dôvodom rozptyľovania zamestnancov počas pracovnej doby.

Zaujíma vás čo alebo kto je ten hlavný dôvod? Pozrite si nasledujúcu prednášku, o ktorej kvalite hovorí aj fakt, že ju videlo už viac ako 1 milión ľudí a veľmi zaujala aj mňa. Dúfam, že na tom budete podobne!

Marek

Naše myšlienky rozhodujú o našom postoji, náš postoj rozhoduje o našich činoch a naše činy rozhodujú o našom živote!

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená. Prosím, vložte vaše meno, email a komentár.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>