Albert Einstein, jeden z najväčších mysliteľov, aký kedy žili si prekvapujúco úmyselne odmietal zapamätať svoje telefónne číslo. Očividne mal dostatok mozgovej kapacity na jeho zapamätanie a taktiež aj ďalších iných čísel, avšak on to zámerne odmietal. Pamätanie takýchto čísel považoval za mrhanie dôležitej životnej energie.Namiesto toho používal ušetrenú energiu k pamätaniu si oveľa dôležitejších vecí, ktoré viedli k revolučným objavom na pôde fyziky.

Rovnaké princípy, ktoré si Einstein osvojil, platia aj pre nás. Najjednoduchšie sa tieto efekty prejavia v extrémnych situáciách. Ak sme dlhodobo bez jedla, naše tela nemajú dostatok energie vykonávať fyzicky náročné úlohy, pretože potrebujú túto energiu nejako dobiť.  Ak sa dva dni poriadne nevyspíme, naše telá nie sú schopné podieľať sa na zmysluplnej konverzácií. Nejedenie a nespanie nás núti siahať do našich energických rezerv. Táto vec je nám určite všetkým jasná, pretože sú to všetko všeobecne známe veci.

Avšak existuje množstvo ďalších negatívnych návykov, ktoré si jednoducho neuvedomujeme a pomaly nás okrádajú o naše extra zásoby energie, ktoré nám zostali. Tieto zvyky zahŕňajú: prejedanie, dlhé sedenie pred televízorom, stále sa sťažovanie atď.

Ak chcete v živote dosiahnuť niečo výnimočné, musíte byť v prvom rade schopní osvojiť si zvyky, ktoré vám pomôžu uchovať si potrebnú energiu a zbaviť sa zlozvykov, ktoré vám s ňou plytvajú.

Dobrou správou je, že existujú rady, ktoré nám pomáhajú uchovať si dôležitú životnú energiu. Takže všetko je opäť len na našom sebazaprení. Poďme sa teda nabiť energiou. 

Upokojenie mysle

Vedeli ste o tom, že váš mozog využíva v porovnaní s ostatnými orgánmi v tele najväčšie množstvo energie? Niektorá mentálna záťaž je nevyhnutná a dôležitá pre naše fungovanie. Avšak okrem nej je tu aj tá zbytočná záťaž, ktorá plytvá s našou drahocennou energiou.

Čo však s tým všetkým sťažovaním, obávaním sa a odolávaním. Toto všetko zbytočne zamestnáva našu myseľ. Tomuto sa treba vyhýbať tak, ako sa len dá.

Ak zbadáte, že vaša myseľ sa vydala týmto smerom. Zastavte. Zhlboka sa nadýchnite a sledujte ako sa upokojuje. Tento proces opakujte tak často, ako sa len dá. Dať sa na meditáciu nemusí byť tiež na škodu.

Poriadne stravovanie

Poriadnym stravovaním nemám na mysli jesť toľko aby ste prežili. Domnievam sa, že ak máte prístup byť online a čítať tento článok, ste dostatočne šťastný na to, aby ste mali prístup k jedlu po akom len zatúžite.

Poriadnym stravovaním mám na mysli jesť také typy potravín, ktoré sú optimálne pre vaše telo. Strava, ktorá vás dokáže nabiť energiou na dlhšie ako Bic Mac v Mcdonalde. Jedlo, ktoré zjete má za úlohu vás dobiť energiou, nie zložiť na gauč a 30 minút odpočívať, pretože ste sa tak najedli, že sa nevládzete ani pohnúť.

Som si istý, že ak si trocha zagooglujete nájdete množstvo užitočných informácií ohľadom zdravého stravovania. Začnite hľadať jedlo, ktoré vám ponúkne najlepšie zdravotné výhody. Stačí ak si zapamätáte, že jedlo, ktoré je najzdravšie pre vaše telo, bude taktiež veľmi prospešné pre vašu hladinu energie.

Dajte si prestávku

Výhody dobrého spánku sú všetkým z vás určite dobre známe. Avšak napriek tomu vám chcem trocha pretransformovať túto často krát prehliadanú myšlienku, ktorá ponúka podobné výhody pre získavanie vašej energie a to je: Zobratie si prestávky.

Pokúste sa v spomienkach vrátiť do školských časov. Ako dobre ste sa cítili nabití energiou, keď ste sa vrátili na hodinu po niekoľkominútovej prestávke? Dávate si prestávky aj teraz, ako dospelí? Stavím sa, že nie.

Prechádzka, beh, plávanie

Výhody, ktoré ponúka cvičenie sú obrovské. Cvičenie je nielen dôležité pre vaše zdravie, ale taktiež si ním zabezpečíte prísun energie počas celého dňa. Osobne som vždy unesený z toho, ako dobre sa cítim po akejkoľvek fyzickej aktivite.

Ak nemôžete behať, stačí ak sa prejdete. Ak sa nemôžete prechádzať, skúste plávanie. Nezáleží, čo robíte. Jednoducho vášmu telu doprajte pohyb.

Spoločnosť

Byť zamknutý doma vo svojej izbe, nie je práve ten najlepší spôsob ako žiť váš život. Ak ste to už zažili, viete o čom rozprávam.Stretávanie sa s priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi má skoro magickú silu vrátiť vás späť do života. Budete sa cítiť povzbudení a nabití energiou a začnete sa diviť prečo ste sa nezačali stretávať s priateľmi už skôr.Na odštartovanie celého procesu šetrenia energie vám odporúčam identifikovať jeden zvyk, ktorý integrujete do vášho života. Samozrejme, nezabudnite sa rovnako zbaviť jednej aktivity, ktorá vám naopak energiu berie.

Takže už viete ako sa nabiť energiou. No a keď už ste teda majiteľom tejto extra energie, prosím vás, dosiahnite v živote niečo veľké!

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 150 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokÚsmevom ku šťastiu
Ďalší článokSila slov
Naše myšlienky rozhodujú o našom postoji, náš postoj rozhoduje o našich činoch a naše činy rozhodujú o našom živote!