Bruce Lee je jeden z mojich veľkých vzorov. V priebehu desiatich rokov dokázal dokončiť oveľa viac vecí ako stihne väčšina ľudí za celý život. Z toho dôvodu som sa rozhodol, že vám dnes ponúknem súhrn jeho najinšpiratívnejších citátov.

Citáty Bruca Leeho nižšie sú všetko motivačné citáty, ktoré verím, že majú tu moc, dodať vám silu pre žitie úspešného života.  Tieto citáty sú veľmi inšpiratívne a verím, že vám dajú silu, ísť za vašimi snami.

1. Čo ste sa naučili, použite v praxi

„Vedieť nestačí, musíme to použiť v praxi. Byť ochotný nestačí, musíme robiť“

Koľkí z vás ste už prečítali množstvo kníh, navštívili veľa kurzov, ale nič z toho ste neaplikovali v praxi?

Častokrát preto, lebo sa bojíme zlyhania, je veľmi ťažké uplatniť naučené poznatky v praxi.

Avšak úspech sa nedostaví, pokiaľ nepoužijete poznatky ukryté vo vašom vnútri. Väčšina z nás v sebe ukrýva všetko potrebné pre dosiahnutie našich cieľov. Bohužiaľ, vždy si nájdeme výhovorky prečo nezačať.

2. Učte sa, vyhadzujte, tvorte

„Absorbujte to, čo je užitočné, vyhoďte to, čo nie je a pridajte niečo svoje, niečo jedinečné“

Je skvelé učiť sa od druhých, ale len dovtedy, kým sa chopíte činu a zistíte, čo pre vás funguje a čo nie.

Keď zistíte, že niečo nefunguje, jednoducho to odstránite a pokračujete ďalej. Ak budete stále postupovať smerom vpred, budete si tvoriť vlastnú cestu.

Žiť úspešný život je o experimentovaní a skúšaní nových vecí. Čím viac vecí vyskúšate, tým bližšie sa dostanete k pravému úspechu.

3. Jednoduchosť

„Jednoduchosť je kľúčom k dokonalosti“

Ak zjednodušíte váš život, vaše ciele, vaše úlohy, budete nielen šťastnejší, stihnete tiež oveľa viac dokončiť a stanete sa úspešnejším.

V tomto citáte sa ukrýva naozaj veľká pravda. Okúsil som to na vlastnej koži. Keď som sa začal sústrediť na jednu úlohu, na jeden hlavný cieľ, ktorý chcem dokončiť, začal som badať radikálne zmeny v tom, ako rýchlo sa blížim k naplneniu môjho sna.

Ak sa budete pokúšať o dokončenie viacerých vecí naraz, môže sa stať, že nakoniec nedokončíte ani jednu. Vyberte si preto jednu úlohu, ktorá je pre vás najviac dôležitá a choďte si za ňou.

Zábavnou vecou na tomto všetkom je, že ak sa sústredíte na jednu vec, zdá sa akoby ste ostatné zanedbávali. Je to však presne naopak. Ak sa budete sústrediť iba na jednu vec, uvidíte, že ostatné aspekty vášho života sa zlepšia tiež. Niekedy dokonca veľmi výrazne.

4. Majte otvorenú myseľ

„Nerozmýšľajte nad tým, kto má pravdu a kto sa mýli alebo kto je lepší než. Nebuďte za alebo proti.“

V našom vesmíre neexistuje žiadne správne alebo nesprávne. Všetko je úplne subjektívne.

Tým, že budete strácať čas premýšľaním nad tým kto alebo čo je lepšie, rozptyľujete sa od dosiahnutia úspešného života.

Buďte stále otvorení novým možnostiam.  Nikdy neviete čo nové sa naučíte ak objavíte veci, o ktorých ste si z počiatku mysleli, že sú úplným nezmyslom.

5. Manažujte si váš čas

„Ak máte radi život, nemrhajte časom, čas je to z čoho sa život skladá“

Z každej strany sme obklopení nejakými rušivými elementami. Či už sú to maily, Twitter alebo Facebook. Keď sa jedná o spojenie sa s ostatnými ľuďmi, všetko sú to skvelé veci, ale taktiež nás vedia poriadne rozptyľovať od skutočne dôležitých vecí.

Naučte sa preto hospodáriť s vašim časom a tie najdôležitejšie úlohy dokončite ešte pred tým, ako sa začnete zabávať.

Použitím jednoduchým manažérskych trikov môžete ľahko zdvojnásobiť, strojnásobiť alebo oveľa viac znásobiť vašu produktivitu.

Skvelý tip, ktorý sa mi osvedčil je, že si každý večer pred tým ako idem spať, napíšem tri najdôležitejšie veci, ktoré musím zajtra vykonať.

6. Stanovte si ciele

„Ak si dáte nejaký cieľ, neznamená, že musí byť vždy dosiahnutý, častokrát nám ciele slúžia na to, aby sme boli na niečo zameraní“

Ak túžite po vysnívanom živote, najprv musíte vedieť, čo chcete. Dávať si ciele som po veľmi dlhú dobu odmietal, pretože som si myslel, že je to niečo zbytočné.

Bolo to až dovtedy, kým som zistil, že dávanie si cieľov ma môže spraviť oveľa viac produktívnejším a všetko spraviť jasnejšie.

Ak si dávate nejaké ciele, použite týchto päť kritérií. Daný cieľ musí byť špecifický, merateľný, dosiahnuteľný, reálny a mali by ste mať aj nejakú predstavu o čase, za ktorý ho chcete zrealizovať.

7. Buďte trpezliví

„Nedočkavosť z vás skôr či neskôr spraví blázna“

Jednou z mojich slabostí je moja netrpezlivosť.

Je treba si uvedomiť, že väčšina úloh, na ktorých v živote naozaj záleží, si vyžaduje čas.

Napríklad, ja sám som na vlastnej koži zistil, že vytvorenie úspešného internetového biznisu, ktorý vám zabezpečí plnohodnotný príjem, si vyžaduje čas okolo 3 až 5 rokov.

Nech sa pustíte do čohokoľvek. Začnite malými krokmi smerom k cieľu a uvidíte, že budete sami prekvapení, ako ďaleko sa dá dostať už za pár rokov.

8. Prevezmite kontrolu nad vašimi myšlienkami

“ Tak ako myslíte, tým by ste sa mali stať „

Ak budete stále negatívne naladení, váš život bude plný negativity. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na negatívne veci, porozmýšľajte nad tým, ako získať od života viac a sústreďte sa na to pozitívne.

Dalo by sa povedať, že toto je v podstate ďalší spôsob ako vám povedať, že je veľmi potrebné mať nejaké ciele a sústrediť sa na ne tak často, ako sa len dá. Uvidíte, že váš život sa zmení dramaticky.

Väčšina ľudí len sedí a plače nad svojim mizerným životom, a potom sa len divia, že sa im v živote neprihodí nič dobré.

 9. Chopte sa činu

„Ak strávite priveľa času premýšľaním, nikdy nič nedokončíte“

Nesnažte sa všetko do podrobna rozanalyzovávať a nad všetkým priveľa premýšľať. Chopte sa činu. Dokonca aj vtedy, ak sa vám zdá, že nie všetky okolnosti sú vám z počiatku naklonené. Väčšina ľudí, ktorá sa snaží, aby bolo všetko perfektné, nikdy nezačne.

10. Buďte sám sebou

„Vždy buďte sám sebou, vyjadrujte samého seba, verte si, nechoďte von a nehľadajte úspešné osobnosti na to, aby ste ich mohli kopírovať.“

Ako som už povedal, každý z nás bol narodený s jedinečným talentom, darom alebo schopnosťami. Ak sa snažíte byť niekým kým nie ste, iba tak prilákate do vášho života ľudí, ktorí s vami nie sú v harmónií.

Ak ste sám sebou a to zahŕňa aj rôzne divné veci, ktoré vás môžu charakterizovať, zistíte, že vo vašom živote sa začnú zrazu objavovať rôzny skvelí ľudia.

Niekedy to môže trvať roky a niekedy sa vám to môže podariť za pár dní. Nech sa deje čokoľvek, buďte sám sebou a budete v pohode.

11. Verte si

„Vy len čakajte. Ja sa stanem najväčšou čínskou hviezdou na svete.“

To v čo veríte, rozhodne o vašom úspechu v živote.

Existujú spôsoby, ktoré vám pomôžu prekonať vašej limitujúce myšlienky a negatívne očakávania. Nič sa však nestane dovtedy, kým si neuvedomíte, že niečo také vo vnútri vás vôbec existuje.

A nestane sa už vôbec nič, ak v tomto momente, práve teraz v tejto chvíli, neprevezmete plnú zodpovednosť za váš život, za život, ktorý ste si doposiaľ stvorili.

zdroj: wakeupcloud.com

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 150 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup