Čakáte, kým vám padne šťastie do klína? Prepáčte, ale to sa vážne nestane, pretože sa to ani nemôže stať. Šťastie nie je vec, ktorú po vás nejaký okoloidúci len tak hodí. Jedná sa skôr o vec, ktorá sa podobá výplatnej páske, ktorú si zaslúžite po dlhom odpracovanom mesiaci.

Získať šťastie nie je vôbec jednoduché. Dokonca je to zložitejšie ako schudnúť a to práve preto, že v tomto prípade to nie je len o príjme a spálení kalórií. Schudnutie je možné priamo realizovať, zatiaľ čo šťastie funguje nepriamym úsilím. Dá sa povedať, že je to taký vedľajší produkt, niečo čo získame popri inej činnosti.

Existujú dva dôvody, prečo je šťastie tvrdým orieškom

Väčšina kľúčov, ktoré odomknú zámok k šťastiu záležia na charaktere a osobnosti. Práve preto je veľmi zložité ich v rýchlosti získať, pretože zmeniť charakter, je jedna z najťažších vecí vôbec.

Šťastie potrebuje omnoho viac, ako len jednu nevyhnutnú činnosť. Potrebné je zapojiť viacero činností súčasne. Šťastie vyžaduje podmienky, ktoré je veľmi ťažké vycibriť. Aby ste zlepšili svoj súčasný stav šťastia, bude potrebné, aby ste vykonali zmeny vo viacerých oblastiach ako:

Láskavosť (skúste si predstaviť šťastnú zatrpknutú osobu).

Vďačnosť (počítate so šťastím, alebo sa len sťažujete).

Optimizmus (veríte tomu, že všetko bude fungovať a všetko zlé je len dočasne? Alebo ste presvedčení, že ste obeťou a stále ste sužovaní nešťastím?).

Láska (nie len dostávať, ale aj dávať).

Hľadanie zmyslu života vo všeobecnosti.

Vášeň (pre prácu, hobby, vašu rodinu, hocičo).

Rast a zlepšenie (stagnácia nie je recept na viac šťastia).

Ľudská mravnosť (nemravní ľudia, ktorí v zrkadle hľadajú ľudskú dobrotu, sa zameriavajú na nezmyselnú aktivitu).

Trpezlivosť (jedná sa o vrcholový bod, ktorý vedie ku šťastiu).

Viera (v seba, v ľudskosť, v niečo väčšie ako samého seba, v boha).

Prekonanie prekážok a životných výziev.

Prijatie a stotožnenie sa s výzvami, ktoré sú neprekonateľné (životné príhody, chronická bolesť).

Rozvoj pozitívneho presvedčenia (vyhľadávanie dobra v iných, seba a okolnostiach).

Prekonanie vysiľujúceho, rastovo obmedzujúceho strachu, neistoty a pochybnosti.

Vybudovanie charakteru (ďalší bod, ktorý sa skladá z viacerých častí).

Prekonanie negatívnych vlastností (sebeckosť, nenávisť, predsudky).

 

Majstrovstvo, poprípade zlepšenie niektorých zo spomínaných vlastností z nášho zoznamu, vám dokáže vašim životom priblížiť šťastie. Takže si nejaké vyberte a začnite na sebe poctivo pracovať. Tým, že žijeme s väčšou dávkou vášne a ľudskej mravnosti, pozdvihujeme zmysel toho, kým v skutočnosti sme. Práve na základe toho si zaslúžime rešpekt.

Čím viac rozvíjame naše pozitívne zmýšľanie, vďačnosť a trpezlivosť, pridávame viac a viac vrstiev šťastia do každej úrovne nášho života. V neposlednom rade si treba uvedomiť, že potenciál nášho šťastia závisí na našom odhodlaní pracovať a rozvíjať charakterové črty, ktoré umožňujú prenikanie šťastia do skutočnosti. Treba skoncovať s čakaním a postupne zobrať opraty do vlastných rúk. Vytvorte si bojový plán a skočte na to! Krok za krokom sa dajú postupne zlepšiť všetky spomínané črty, treba len chcieť.

Dodatočné nápady

Takže skúste niečo vymyslieť. Niekedy vám môže pripadať, že sa vám šťastie vyhýba, ale to len preto, že si ho spájame len s jednou vecou. Snažíme sa presvedčiť samých seba, že sme šťastní aj keď nie sme. A tak sa následne cítime oklamaní, že aj keď sme pre to spravili všetko, stále nie sme šťastní. Celkové odhodlanie sa ale nerovná výsledkom. Treba si uvedomiť, že zlepšenie jednej charakteristiky nám priblíži šťastie, a preto je potrebné popracovať aj na ostatných. Čím hlbšie a hlbšie pôjdeme, tým bližšie bude pocit šťastia.

Týmto smerom by sme sa mali uberať, až kým neprídeme na to, že život je krásny, radostný aj napriek ťažkostiam, ktoré všetci máme.

Nič nie je zadarmo, musíte pracovať

Takže sa toho držte! Stojí to predsa za to, aby sme mali šťastný život. Možno by vám mohlo pomôcť predstaviť si situáciu, že začínate nový biznis. Zaberie to veľa námahy, času a odhodlania. Väčšina počiatočných podnikov zo začiatku ani nedosahuje zisky, niekedy sú to aj roky. Kým sa dočkáte šťastia, môže to chvíľu trvať.

Nie je to jednoduchý proces, pretože v budovaní šťastného života neexistujú žiadne skratky. Takže sa prestaňte strachovať o vaše šťastie a začnite pracovať na tom, aby vám bolo lepšie.

Koniec koncov neexistuje žiadny vládny program, ktorý by vám ho daroval a nedostanete ho ani za odmenu. Musíte si ho zaslúžiť. Tak hor sa do toho!

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 150 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokČaro behania
Ďalší článokPol milióna tajomstiev na jednom webe
Naše myšlienky rozhodujú o našom postoji, náš postoj rozhoduje o našich činoch a naše činy rozhodujú o našom živote!